Keramika nás baví

Autor: Iveta Hofmanová , zveřejněno: 2.12.2017, článek se týká tříd(y): 5.C

Celkem dvakrát se museli žáci 5.C sejít ve družině ZŠ Na Ostrově, kde pod vedením paní vychovatelky Lenky Mrázikové vyráběli keramické rybičky. Hlavním účelem byl prodej těchto výrobků dne 30.11. během konzultačního odpoledne.

Samotné tvoření děti opravdu bavilo. Zpracování hlíny do tvaru mističky i následné barvení. Výrobek bude prakticky sloužit v každé domácnosti jako podšálek, místo pro odložení vařečky při vaření nebo jako tácek na oříšky. Práce se nám podařila, což dosvědčuje i fakt, že se prodaly všechny rybičky. Výtěžek je určen pro družinu na nákup nových hraček.

Děkuji všem žákům mojí třídy za jejich nadšení a chuť tvořit a šikovné čtveřici prodejců (Andrea Vojtěchová, Izabela Wache, Ondřej Zolman a Fanda Tran), kteří dovršili naše snažení.

Keramika nás baví