Taková prima sezóna

Autor: Pavla Pazderová , zveřejněno: 22.12.2017


Sbormistr je jako zahradník a o svůj sbor se stará jako o kytičku. Zaseje semínko zájmu a čeká, jestli vzejde. Pak kypří půdu okolo dobrými radami, jak na to, aby se sazeničce dařilo. Zalévá chválou a vybírá to nejlepší z repertoáru, aby se to kytičce líbilo. Když se mu to všechno daří, kytička prospívá. A pak přijde období sklizně.

Pro Ostrováček je takovým obdobím sklizně čas adventu. Nevím proč, ale o adventu se sboroví zpěváci a jejich sbormistři nezastaví. Všichni okolo uklízejí, pečou cukroví, shánějí dárky - a pak si upracovaně sednou do hlediště, aby si odpočinuli. A my, muzikanti, jen hrajeme a zpíváme a rozdáváme radost z hudby a doma máme nepořádek, cukroví nám pečou příbuzní a dárky sháníme na poslední chvíli. A máme obrovskou radost, když na to naše koledování lidé přijdou a když vidíme, že jsme je potěšili. Ostrováček letos těšil své příznivce několikrát. Hned v sobotu 2. prosince jsme koncertní sezónu začali v muzeu a v neděli 3. prosince rozsvěceli vánoční strom ve Zvoli, pak se 7. prosince velmi vydařil koncert našich malých pěveckých nadějí a jejich hostů z mateřské školy. O týden později 13. prosince v aule předvedl svůj hlavní koncert velký Ostrováček a v sobotu šestnáctého rozezpíval návštěvníky adventních trhů v Bastionu 4 v Josefově. Sezónu zakončil 16. prosince ve škole, kdy zpíval pro své kamarády na Koncertě pro bezva děti. Že všichni členové hlavního sboru patřili mezi ty bezva Ostrováky, je nasnadě. Kdo jiný by si odměnu více zasloužil.

Je po sezóně. Hned po Vánocích nás čeká ještě Tříkrálový koncert, kde se na vás těšíme. Všichni budeme plni síly a s odpočatými hlásky. Ale to je ještě daleko. Zatím mi, milí příznivci sborového zpěvu, dovolte, abych poděkovala všem, kdo se o úspěšná vystoupení zasloužili. Jsou to hlavně a hlavně děti, které  byly prostě úžasné, klavíristka Jana Přibylová, která je nám velkou hudební oporou, Jana Šimková a Milan Morávek, se kterými to má ten správný "drajv", kolegyně a kolegové, kteří téměř neviditelně obstarávají technické zázemí a dozory nad dětmi a kterým naše zkoušky komplikují výuku, a také vy, rodiče, kterým jsme nabourali víkendy, protože ty naše zpěváčky musí někdo přivézt a zase odvézt.

Milí přátelé, všem vám přeji šťastné a veselé Vánoce a v novém roce 2018 hlavně zdraví. A ať je silná a zdravá i naše společná kytička, Ostrováček.

Pavla Pazderová