Škola v přírodě 4.B - Ruprechtice

Autor: Jana Šimková , zveřejněno: 18.6.2018, článek se týká tříd(y): 4.B

Osud tomu chtěl, abych strávila týden na škole v přírodě také se 4.B, přestože nejsem její třídní. Paní učitelka třídní onemocněla a já jsem se během několika minut stala z pomocného pedagogického dozoru vedoucím akce. Začátek školy v přírodě byl tedy trošku akční, nicméně zážitků za týden strávený v Ruprechticích bylo opravdu mnoho. Již cestou nás čekal první výlet a to na Ostaš, kde jsme si prošli skalní městečko a dozvěděli se spoustu zajímavého o přírodních útvarech. Po ubytování a obědě jsme si zahráli hru s QR kódy, kterou připravili chlapci ze 7.ročníku, kteří s námi jeli jako výpomoc. Při celodenním výletě jsme vystoupali na vrch Špičák, kde jsme navštívili také rozhlednu a přírodou se prošli Polskem, odpočinuli si u chaty Andrzejowky a ve zdraví došli zpět do penzionu. Užili jsme si táborák s pečením vuřtů a zpívání s kytarou. Samozřejmostí byla i písnička o naší škole v přírodě, která nás provázela celým týdnem. V dalších dnech jsme cestovali do Broumova, navštívili zdejší muzeum, hřiště a hlavně farmu Wenet, která se dětem velice líbila. Děti si směly zvířata pohladit, krmit je zvířecími pochoutkami, pomazlit se s přítulnými kočičkami. Pobyt jsme zakončili diskotékou s karnevalem a plni dojmů jsme se vrátili zpět do Jaroměře.

Škola v přírodě 4.B - Ruprechtice