Ostrováčci, Péťa a vlk

Autor: Pavla Pazderová , zveřejněno: 30.1.2018

V pátek 26. ledna se členové našeho školního sboru zúčastnili koncertu Filharmonie v Hradci Králové. Tento výlet Ostrováčci dostali jako odměnu za vánoční koncertní sezónu. Slyšet živě symfonický orchestr je totiž pro muzikanta či zpěváka obrovský zážitek.
Vzhledem k tomu, že jsme si nechávali časovou rezervu, abychom koncert stihli i v případě zpoždění vlaku, začal náš dopolední výlet  v Obchodním domě Atrium, kde si naši věčně hladoví kluci koupili mlsání. Po procházce centrem Hradce Králové jsme dorazili na nábřeží Labe, na kterém se nachází budova Filharmonie.
Koncert začal  nádhernou hudbou italského neoklasicistního hudebního skladatele Otrorina Respighiho z cyklu Ptáci a docela jsem se divila, jaké bylo v koncertním sále zcela zaplněném dětmi z hradeckých základních škol, ticho. Také naše zpěváčky krásná hudba zaujala. Moderátor koncertu, hudební skladatel, spisovatel a popularizátor klasické hudby, Lukáš Hurník vtipně a profesionálně prováděl malé posluchače neznámým světem klasické hudby a vysvětloval jeho tajemství. Ve skladbě Sergeje Sergejeviče Prokofjeva "Péťa a vlk" děti poznaly známého pražského herce Miroslava Táborského, který se v této hudební pohádce zhostil role vypravěče. Hodina a půl strávená ve společnosti hradeckých filharmoniků utekla jako voda. A tak rychle zpět do vlaku a domů.
Trochu jsem se bála, zda koncert děti zaujme. Vždyť jsme sebou měli  uličníky čtvrťáky i slečny z devítky. Zdá se ale, že spokojeni byli všichni. Prý se mám totiž kouknout, kdy bude v hradecké Filharmonii další koncert pro žáky a pro studenty.