Ukázka dravců v Rychnovku

Autor: Mgr. Marie Nováková , zveřejněno: 5.10.2017, článek se týká tříd(y): 1R  2R  3R  4R

Všichni žáci naší školičky společně s dětmi z místní MŠ měli možnost sledovat zblízka několik dravců, které nám přijel ukázat jejich chovatel. Přivezl s sebou káně, poštolku, jestřába, orla i výra. Děti se dozvěděly mnoho zajímavostí o jejich životě a pozorně, některé i s trochou respektu, dravé ptáky pozorovaly. Největším zážitkem pro všechny žáky bylo, když si mohli jednoho z dravců pohladit a vyzkoušet hebkost jeho peří. Ti odvážnější si nechali na ruku navléknout rukavici a dravce si chvíli podrželi.

O tom, že akce splnila svůj účel svědčí to, že z úst mnoha žáků, především těch mladších, se často ozývá: „ Jsem orel skalní, utíkejte!“ a podobné hlášky.

Třídní učitelky OP Rychnovek

Ukázka dravců v Rychnovku