Zahradní párty

Autor: Pavla Pazderová , zveřejněno: 25.6.2018

Ostrováček se v úterý 19. června odpoledne loučil ve školní družině s letošní koncertní sezónou.

V parném letním dnu jsme se sešli pod přístřeškem ve školní zahradě, kam jsme si přinesli i drobné "zobání". Někdo přinesl tyčinky, preclíčky a podobné hotové výrobky, ale našly se i takové kuchařinky, které se patlaly s jednohubkami nebo pizzašneky. Také někteří hosté přinesli něco na zub, takže o potěšení těla nebyla nouze. Pro potěchu duše jsme si přitáhli všemožné hudební nástroje. Od mrňavého sopránového ukulele až po kontrabas.

Naše zahradní párty měla být odměnou za celoroční práci a poděkováním všem, kdo nám v tomto školním roce pomáhali. Bylo nás sice málo, protože ve škole pobíhal nějaký virus a hodně z nás ulovil. Nebyl to ale naštěstí koncert, a tak jsme si řekli, že nám posluchači nedokonalosti odpustí. Přišli naši rodiče, přátelé i naše milá bývalá sbormistryně Vlasta Nejedlá. Dostavili se i čtvrťáci, kteří byli slavnostně pasováni na členy hlavního sboru. Je pravda, že pět minut před zahájením akce to vypadalo, že si budeme komorně brnkat jen pro sebe, ale nakonec nás přišlo tak akorát. A protože jsme měli dopředu vybrané písničky ke společnému zpěvu a vytištěné zpěvníčky, nikdo se nemohl vymlouvat, že nezná texty. Rodiče se sice zprvu tvářili, že přišli na koncert, ale brzy se přidali  k naší hudební produkci. Dokonce i tatínek, který tvrdil, že nikdy v životě nezpíval, nakonec neodolal a dal si s námi Divokýho Billa. Dokonce si s námi zazpívala i třída 3.B, která ve školní družině přespávala. Prostě paráda.

Poděkování našim spolupracovníkům, zejména paní učitelce Janě Šimkové, našim rodičům i našim příznivcům a hlavně našim obětavým zpěváčkům bylo upřímné a radostné. Tak ať jsou radostné i nadcházející prázdniny. A ať se vám, mí milí zpěváčci, hodně stýská. Budeme se na vás těšit.

Vaši sbormistři Pavla Pazderová a Milan Morávek