Pasování prvňáčků na čtenáře

Autor: Romana Mistrová , zveřejněno: 18.6.2018, článek se týká tříd(y): 1.B

Od prvního školního dne uběhlo sotva deset měsíců. Během nich prvňáčci v hodinách českého jazyka poznávali písmenka, četli slabiky, slova i celé věty. „Zdolali“ celý Slabikář a na řadu přišla i první Čítanka. V rámci knihovnického minima navštívili se třídou městskou knihovnu, se školní družinou dokonce opakovaně.

Zaměstnanci Městské knihovny v Jaroměři pro nové čtenáře připravili program „Pasování na čtenáře“. Ve skupinách žáci plnili úkoly, kde prokázali nejen znalost čtení a psaní. Samotné pasování provedl sám Josef II. a dětem předal „pasovací“ listinu. Na památku této akce si děti domů odnesly pěknou knížku.

Celá akce se vydařila. Děkujeme všem zaměstnancům knihovny za zajímavý program a milé přijetí.

Čtenáři z 1. B

Pasování prvňáčků na čtenáře