Zajímavá beseda

Autor: Petra Kačerová , zveřejněno: 22.2.2018, článek se týká tříd(y): 2.A  2.B

Když se nám do školy ozvala spisovatelka knížek pro děti Jitka Vítová, že by přijela udělat s žáky besedu, rovnou jsme této příležitosti využili. Vždyť jak často se vám stane, že se uvidíte s opravdovou spisovatelkou!
Paní Vítová se na nás pečlivě připravila. Přivezla s sebou nejen své knížky, ale i spoustu zajímavých informací o tom, jak vznikaly. Jsou o lidech a zvířátkách z lesa, louky a rybníka. Z příběhů se dozvíme také mnoho zajímavého o životě hmyzu, broucích a třeba i o masožravé rostlině.
Paní spisovatelka nám ze svých knížek také kousek přečetla a ukázala ilustrace od Marcely Konárkové. Jednu černobílou na vybarvení  si každý odnesl domů na památku.

Petra Kačerová, Jan Jandík a žáci druháci

Zajímavá beseda