Digitální kouzelnice Hedvika Čapková

Autor: Mgr. Simona Soukalová, zveřejněno: 2.2.2012

O ZŠ Na Ostrově je známo, že při výuce podporuje a využívá moderní informační technologie. Proto nikoho nepřekvapí, že se zapojila do několika projektů, z nichž jeden - Učíme interaktivně 2 - právě končí. Díky tomuto dvouletému projektu se učitelé naučili interaktivní tabule nejen perfektně ovládat, ale zejména vytvářet zajímavé a zábavné interaktivní výukové materiály, kterými zpestřují vyučování.

Pro tvorbu materiálů dokázali zlákat také své žáky, kteří se tímto zapojili nejen do samotného projektu, ale také do soutěže o nejlepší výukový žákovský materiál pro interaktivní tabuli.  V rámci tohoto projektu tak vzniklo přibližně 1500 prací, jejichž tvůrci jsou žáci z dvaceti základních škol celého Královéhradeckého kraje. Z tohoto množství se dostalo do užšího výběru 58 žáků. Z těchto prací bylo vybráno 5 nejlepších a jejich autoři se zúčastnili velké závěrečné konference celého projektu  11.1.2012 ve Společenském centru UFFO v Trutnově.

ZŠ Na Ostrově tam výborně reprezentovala Hedvika Čapková z 8.B, která se probojovala se svou prací Chemické prvky  až do poslední pětice. Těchto pět nejlepších prací sami žáci na interaktivní tabuli na konferenci nejprve prezentovali a následovalo nezávislé hlasování stovky pedagogických pracovníků (tvůrců výukových materiálů pro interaktivní tabule). Toto hlasování vyneslo Hedvice báječné 2.- 3. místo a též atraktivní cenu, a to digitální fotoaparát. (viz foto – Hedvika druhá zleva).

Digitální kouzelnice Hedvika Čapková