ZŠ Na Ostrově florbalovým králem kraje

Autor: Mgr. Pavel Palička, zveřejněno: 14.12.2011


Po výhře na okresním finále soutěže Orion florbal cup, pořádaném Asociací školních sportovních klubů na sebe další úspěch nenechal dlouho čekat. Tentokrát šlo o mnohem těžší úkol – uspět v krajském finálovém kole, které se konalo v pátek 9.12. ve Dvoře Králové. Výběr našich žáků ze 7. a 8. ročníkům se s touto výzvou vypořádal více než fantasticky – pokořil všech 6 okresních vítězů a ujal se postu nejlepšího školního celku v celém Královehradeckém kraji!

Za to našim chlapcům patří velký dík a neméně si ho zaslouží i vedoucí výpravy Mgr. David Horký, který se florbalu věnuje i ve volném čase. Dle jeho slov za úspěchem stojí především sehranost celého kádru. Není se čemu divit, kluci mají možnost trénovat v rámci hodin tělesné výchovy, v rámci nepovinných sportovních her a navíc škola umožnila  pronájem sportovní haly, kde jednou za 14 dní mohou trénovat v ideálních podmínkách – co víc si přát.

Nyní nezbývá než věnovat maximální úsilí přípravě na nadcházející kvalifikaci o postup na mistrovství celé ČR, která proběhne v únoru 2012. Budeme držet palce a doufat v co nejlepší výsledek!