Pečení mazanců

Autor: Mgr. Lucie Kubálková, zveřejněno: 21.3.2012

Jednadvacátý březnový den nemohl žádný návštěvník naší školy pochybovat o tom, že Velikonoce na sebe již nedají dlouho čekat. Třídy se totiž v rámci "Pampeliškového dne" proměnily v dílny, kde se žáci věnovali zdobení kraslic různými technikami, pletení pomlázek, vyrábění jarních dekorací ale i pečení mazanců.

Ve školní kuchyni se dokonce sešlo čtrnáct odvážných pekařů, kteří se do výroby této dobroty pustili opravdu s velkou chutí. Vždyť na konci na ně přece čekala sladká odměna, která byla největší motivací. Děvčata a chlapci pracovali ve dvojicích a usilovná práce nakonec přinesla své ovoce. Mnozí z žáků začali své výtvory "koštovat" již ve škole a neváhali se o výsledky svého snažení rozdělit i se spolužáky, kteří se věnovali jiným činnostem.

Pečení mazanců