Vánoční besídky

Autor: Mgr. Lucie Kubálková, zveřejněno: 9.1.2012

I v tomto školním roce nechyběla tradiční poslední předvánoční hodina pro žáky anglického jazyka.

Poslední předvánoční hodina tradičně patří vánoční besídce. Třídu provoní vůně právě uvařeného ovocného čaje, mezi žáky putují krabičky s vánočním cukrovím. Každý má příležitost ochutnat něco z originálních rodinných specialit. K tomu všemu si povídáme o tom, na co se o Vánocích nejvíce těšíme. A protože se všichni učí anglicky, nesmí chybět ani základní informace o tradicích v anglicky mluvících zemích. Nakonec si všichni společně zazpíváme anglickou písničku. Obvykle je to vánoční klasika od Johna Lennona "Happy Christmas". Důvodů je hned několik: krásná melodie, rozsah slovní zásoby, kterému rozumí i student angličtiny - začátečník, silný obsah.

Pokud si chcete připomenout atmosféru Vánoc, stačí využít uvedený odkaz:

Vánoční besídky