Lyžařský výcvik

Autor: Mgr. Jan Jandík, zveřejněno: 6.2.2012

V týdnu od 21. do 28. ledna se uskutečnil lyžařský výcvik žáků 7.A  a 7.B.

Chata Start v Jedlové v Orlických horách nás přivítala spoustou sněhu a přípravami na mezinárodní závody psích spřežení (Šediváčkův long).

Prvních pár dní  nám ještě postupně připadlo pár desítek „bílého zlata“, takže podmínky pro výcvik lyžařů a snowboardistů byly skutečně ideální.

Ve středu ráno nám dokonce vysvitlo sluníčko. Plánovaný pěší výlet do Deštné se tedy stal velmi příjemnou procházkou přes kopec. Chvílemi jsme se téměř do pasu brodili třpytivým sněhem, ale protože jsme šli podle trasy závodu, viděli jsme zblízka spoustu člověčích i psích závodníků.

Vzhledem k tomu, že s námi bylo hodně již zkušených lyžařů (vždyť už za sebou měli nejméně jeden týden na horách na 1. stupni) a těch pár začátečníků zvládlo základy velmi rychle, mohli jsme využít i možnost večerního lyžování na sjezdovce přímo u chaty.

Počáteční trápení nakonec překonali i začátečníci snowboarďáci, a když už bez problémů zvládli jízdu na vleku, měli vyhráno.

Mezi nezapomenutelné zážitky budou, mimo jiné, určitě patřit i vzpomínky na večeři při svíčkách, „freeride“ v hlubokém sněhu a slavnostní pasování při západu slunce v prašanu u kostela.

Myslím, že to byl opravdu povedený týden a věřím, že to podobně cítí i všichni ostatní zúčastnění.

Lyžařský výcvik a zimní školu v přírodě máme sice za sebou, ale tím lyžování na Ostrově zdaleka nekončí.

V nejbližší době plánujeme zimní sportovní den pro děti 1. stupně a pokud by byl zájem, tak se snad povede i výjezd do nějakého většího střediska i pro ty starší a zkušenější.

Takže, zima ještě nekončí a my tímto přejeme všem krotitelům ďábelských prkýnek spoustu pěkných zážitků.

Lyžařský výcvik