Exkurze na Policii ČR

Autor: Ing. Naďa Pávová, zveřejněno: 27.1.2012

V pondělí 23.1.2012 navštívili žáci z osmých tříd místní oddělení Policie ČR.

Náčelník Jaroslav Červený jim v úvodu pustil informační film, aby je v krátkosti seznámil s činností policejního sboru. Poté následovala beseda, kterou řídili sami žáci svými dotazy. Ty se týkaly nejen samotné činnosti policie a kriminality problémové mládeže se zaměřením na její předcházení, ale zejména volby povolání. Žáky zajímalo, na které škole musí studovat a jaké podmínky splňovat, aby mohli jít pracovat k policii. Překvapivě zjistili, že sice existují v ČR tři střední školy, které připravující budoucí příslušníky, ale v současné době nepřijímají nové žáky. Jak se tedy stát policistou? Především musí složit maturitu na kterékoliv střední škole. Pak následují speciální kursy a školení, prověrky a testy.

Exkurze na Policii ČR