Autor: Lucie Kubálková, zveřejněno: 21.3.2022

V minulém týdnu proběhla na naší škole další sbírka. Jejím cílem bylo alespoň trochu pomoci dětem, které se ze dne na den staly válečnými uprchlíky. Zapojili jsme se totiž do akce, kterou pořádala charitativní organizace Diakonie. Cílem bylo vybrat co nejvíce "krabic od srdce", které obsahovaly výtvarné potřeby, kreativní sady, drobné hračky, sladkosti, puzzle, pexesa, bublifuky, atd. Tyto krabice budou následně distribuovány dětem, které přicházejí do České republiky. Některé z nich už začaly chodit do českých škol, jiné se učí "z domova". Všechny ale mají společné to, že byly vytržené ze svých obyčejných každodenních životů. "Krabice od srdce" by jim měly udělat nejen radost, ale také je zabavit, přivést na jiné myšlenky, pomoci jim naučit se něco nového.

Moc děkuji všem žákům z osmé třídy, kteří sbírku v rámci projektu Fundraising Days organizovali, a samozřejmě všem svým kolegům za všestrannou pomoc a podporu.

A jaký je další osud krabic, které jsme na naší škole vybrali? Padesát kusů zůstalo v Jaroměři pro ukrajinské děti, které přicházejí do našeho města (30 krabic putovalo na OSPOD MÚ v Jaroměři, 20 krabic si vyzvedli zaměstnanci Milíčova domu). Zbývajících 72 krabic jsme odvezli do Hradce Králové na sběrné místo Diakonie.

Děkujeme všem podporovatelům našich akcí. Vážíme si Vaší spolupráce a důvěry. A protože naší společné pomoci je stále třeba, věřte, že už máme připravenou akci další. Tentokrát pro sociální šatník. O podrobnostech Vás budeme brzy informovat.