Autor: Lucie Kubálková, zveřejněno: 18.2.2022

Stěny naší jazykové učebny jsou takovou neformální třídní knihou všech ročníků, které se v těchto prostorách učí anglicky. Jsou totiž výstavním prostorem pro žákovské projekty, které děti v hodinách angličtiny pravidelně tvoří; ať již ve třídě nebo jako domácí úkol. Na listech papíru zde tak každý návštěvník vidí to, co právě zaměstnává mysl žáků při výuce (tedy alespoň z části. Nejsou přínosné pouze pro jejich tvůrce, ale také pro všechny další děti, které před nimi postávají a důkladně si je prohlíží. Někdy jsou zdrojem pobavení, někdy radosti na tím, že jim rozumí, a někdy se jen tak mimochodem přihlížející naučí něco nového.

V posledních dvou měsících minulého roku jsme prostřednictvím projektů zpracovali celkem devět témat. A která to jsou?

Třeťáci sestavovali svůj rodokmen a jejich "Family tree" je důkazem o tom, že svou práci odvedli na jedničku. Nejaktivnějšími kreativci byli v tomto období žáci čtvrtého ročníku, protože ti k výzdobě naší učebny přispěli hned čtyřikrát. Náročná gramatická témata bylo totiž potřeba odlehčit, a i to projekty umí. Postupně tak během dvou měsíců vytvořili projekty s názvy "What can I do?", What do you like? a "This is my friend. He likes ...". Kromě toho se také pokusili o ilustraci k anglické písničce "A song: My uncle´s hat".

V šesté třídě jsme v souvislosti s opakováním přítomného času průběhového vytvořili projekty s názvem "In the picture I can see...". Děti si vybraly obrázky, ke kterým napsaly důkladná vyprávění o všem, co se na nich děje.

Asi největší pozornost upoutaly v tomto období práce žáků sedmé třídy. Jejich "My life in pictures", který nabízel časovou osu jejich života doplněnou fotografiemi a obrázky, vzbudil opravdu velký zájem. Neméně se jim povedly i projekty s názvem "A country fact file", ve kterých představovali jednu zemi, kterou si sami mohli vybrat.

Zářivě červené dveře, které jsou vstupní branou do naší učebny, se proměnily v patchworkové plátno díky osmákům, kteří tvořili plakáty pro náš dobročinný projekt Fundraising Days II. Plakátky, které byly následně rozkopírovány a rozvěšeny do všech tříd naší školy, se zasloužily o tak skvělé PR celé akce, že jsme následně při třídenní sbírce krmiva pro Stanici pro ohrožené druhy měli opravdu co dělat.

Všem dětem děkuji za jejich aktivitu, kreativitu a snahu na svých jazykových dovednostech neustále pracovat.