Autor: Lucie Kubálková, zveřejněno: 19.4.2022

V měsíci březnu se nám díky Vaší veliké štědrosti podařilo uskutečnit tři charitativní sbírky, které v první řadě směřovaly k lidem zasaženým válkou na Ukrajině. Více než tuna potravin a hygienických potřeb, přes sto dvacet krabic od srdce s výtvarnými potřebami a hračkami pro děti a dvě auta plná především oblečení pro děti jsou velmi výmluvným důkazem toho, že mají naši žáčci, jejich rodiče a učitelé srdce na pravém místě.

Jak bohužel všichni víme, naše pomoc bude i nadále potřebná. Z toho důvodu uspořádáme až do konce školního roku každý měsíc vždy jednu sbírku potravin a hygienických potřeb. Věříme, že naše síla je v našem počtu. A proto se na Vás opět obracím s prosbou o podporu sbírky pro Potravinovou banku, která na naší škole proběhne tento týden, od středy do pátku 20. 4. - 22. 4. (vždy od 7:30 do 7:50) v přízemí školy. Část potravin a hygienických potřeb zůstane přímo v Jaroměři, hlavní část bude směřovat do skladu Potravinové banky v Hradci Králové.

Prosíme Vás o trvanlivé potraviny především pro děti (dětské přesnídávky, kapsičky, kaše, kojeneckou stravu), ale budeme samozřejmě vybírat potraviny obecně (konzervy, těstoviny, rýži, luštěniny, instantní polévky, kečupy, cukr, ...). Z hygienických potřeb je poptávka především po vlhčených ubrouscích, jednorázových plenách, zubních pastách, mýdlech, vložkách (i slipových), šampónech a sprchových gelech.

Milíčův dům v Jaroměři, který pomáhá s distribucí potravin a hygienických potřeb lidem zasaženým válkou, kteří přicházejí do Jaroměře, na seznam potřebných věcí ještě přidává: černý čaj, pohanku, dětské sprchové gely krémy na ruce. Také budou velmi rádi za knihy pro děti a mládež, které by dětem mohli půjčovat. Ukrajinské děti chodí do českých škol a o naše knížky mají zájem.

Děkuji za Vaši podporu a štědrost.

Sbírka dětských oděvů, po které se řada rodičů ptala, proběhne znovu v příštím týdnu, a to od 28. 4. do 29. 4. 2022. Podrobnosti naleznete v pondělí na webu školy.