Projekt Fundraising Days II - Stanice pro ohrožené druhy v Jaroměři

Autor: Lucie Kubálková, zveřejněno: 8.12.2021


Možná máte ještě v paměti podzimní sbírku pro Potravinovou banku, která dopadla skvěle. S vaší pomocí se podařilo nashromáždit více než 150 kg potravin a hygienických potřeb!!! Žáci osmého ročníku, kteří mají Fundraising Days v tomto roce na starost, opět přiloží ruku k dílu a své úsilí tentokrát nasměřují k výběru krmiva pro Stanici pro ohrožené druhy v Jaroměři. Doufáme, že se opět setkáme s vaší podporou.

Sbírka bude probíhat v příštím týdnu od pondělí do středy, tedy od 13.12. do 15.12.. V těchto dnech bude v přízemí školy (přímo naproti hlavnímu schodišti) připraveno sběrné místo, kde od dětí budeme přebírat jejich dary. Ze Stanice pro ohrožené druhy jsme dostali velmi podrobný seznam toho, co by jim v této době opravdu pomohlo. Můžete se tedy nechat inspirovat...
- masové konzervy pro psy i kočky, granule (vše raději v menším množství, ale kvalitnější s vyšším obsahem masa)
- směsi pro ptáky, lojové koule
- zelenina, hlavně mrkev, čínské zelí, kapusta, listová zelenina, okurky, v menším množství i kořenová zelenina
- z ovoce jen hrušky, nebo sušené ovoce
- jakékoliv ořechy, žaludy popřípadě bukvice
- ovesné vločky, oves, ječmen, pšenice, ptačí zob, lněné semínko, pohanka , proso, kukuřice

Cílem našeho projektu je, aby si děti uvědomily, že zlepšit svět kolem nás nemusí být záležitostí velkých gest. Při troše dobré vůle může být každý svému okolí alespoň trochu prospěšný. A pokud toto pochopí, nemusíme se o naši budoucnost bát.

Děkuji vám za jakoukoliv pomoc a podporu.