Ohlédnutí za dubnovými charitativními sbírkami

Autor: Lucie Kubálková, zveřejněno: 23.5.2022


O charitativních sbírkách, které žáci naší školy pravidelně organizují, jste nemohli neslyšet. Stejně tak vám nemohlo uniknout, že se nám i díky vaší štědrosti podařilo od začátku roku vybrat již více než 1500 kg pomoci, především potravin a hygienických potřeb. A to nemluvíme o oděvech, ložním prádlu, hračkách či obuvi, které jsme během sbírek nevážili a množství vybrané pomoci jsme uváděli v jednotkách jiných; a to kolik aut a dodávek se nám s vaším přispěním podařilo od školy vypravit.


Pomoc lidem v nouzi je ale dlouhodobým projektem, proto v našem snažení pokračujeme dále. V dubnu jsme uspořádali sbírku pro Potravinovou banku a válečné uprchlíky, kteří aktuálně pobývají v našem městě. Výsledkem bylo 225 kg potravin a hygienických potřeb, které už doputovaly do správných rukou.
Při druhé dubnové sbírce jsme vybírali oblečení, obuv a prací prostředky. Vše vybrané zůstalo v našem městě a o distribuci k lidem, kteří tuto pomoc potřebují, se postaral Milíčův dům a Sociální odbor MÚ v Jaroměři.


Po ukončení každé takové akce máme s dětmi vždy radost, že jsme svým způsobem mohli přispět k tomu, aby byl alespoň pro někoho jeho život snazší. A věříme, že tuto radost pociťujete i vy, naši pravidelní podporovatelé.


Další sbírka potravin a hygienických potřeb proběhne v závěru května. Poslední sbírka pro tento školní rok se bude konat v červnu. O termínech se dozvíte nejen prostřednictvím Edookitu, ale také školního webu.


Děkujeme vám, že můžeme společně pomáhat!!!

Ohlédnutí za dubnovými charitativními sbírkami

Galerie obrázků

Ohlédnutí za dubnovými charitativními sbírkami
Ohlédnutí za dubnovými charitativními sbírkami