Z celé pěvecké sezóny nejvíce zabodovaly Choltice

Autor: Pavla Pazderová, zveřejněno: 24.5.2022


Takřka na závěr koncertní sezóny 21/22 se hlavní sbor Ostrováčku zúčastnil již poněkolikáté celostátního festivalu Dětské sbory zpívají s choltickým vodníkem.

Název nesoutěžní přehlídky nebyl jen tak ledajaký. Choltický zámek totiž kromě prohlídky svých interiérů a nádherného zámeckého parku nabízí i muzeum vodníků. Prohlídka zámku, muzea či nácvik nové sportovní disciplíny discgolf v zámeckém parku, zábavné dětské hřiště, místní speciality ve stánku na nádvoří – to všechno mohli zpěváčci „ochutnat“ ve volném čase mezi svými koncerty. Ty dopolední se konaly v zámecké kapli a byly přenášeny do venkovních zámeckých prostor, takže všichni slyšeli všechny. Odpolední zpívání probíhalo na nádvoří a bylo zakončeno zpěvem společné písně, kterou si sbory dopředu nacvičily. Zatímco sbormistři se setkali v reprezentační místnosti s poetickým názvem SALLA TERRENA se starostou Choltic u Přelouče, akční Ostrováčci stihli ještě  výlet na blízkou rozhlednu Barborka.

Nutno dodat, že v Cholticích Ostrováček zaujal nejen svým zpěvem a výběrem repertoáru, ale také svým doprovodným miniorchestrem ve složení Jana Přibylová (klavír), Jana Šimková a Milan Morávek (kytary), Milan Smolík (kontrabas). Tolik dospělých členů souboru trávících radostně a dobrovolně volný den na dětském festivalu žádný sbor neměl. Dosvědčí mi to nejen Ostrováčci zpěváčci, ale i rodiče, kteří se s námi do Choltic rozjeli. A mnozí sbormistři dalších sborů záviděli nám, Jaroměřákům, také podporu vedení školy. Zájezd za choltickým vodníkem opět neměl chybu.

Za krásné zážitky všem děkuje sbormistryně Pavla Pazderová.

Z celé pěvecké sezóny nejvíce zabodovaly Choltice
Z celé pěvecké sezóny nejvíce zabodovaly Choltice