Ostrovní hlídka vyhrála záchranářskou soutěž ČČK

Autor: Hana Těšinová, zveřejněno: 17.5.2022, článek se týká tříd(y): 3.A  3.B  3.C  4.A  4.C  4.B  5.A  5.B  7.A  7.B

V sobotu 14. 5. 2022 pořádal Český červený kříž ve spolupráci s Krajským vojenským velitelstvím v Hradci Králové záchranářskou soutěž Najdi, ošetři, zachraň! Soutěžilo se za krásného počasí v nádherných kulisách josefovské pevnosti.

Naši školu vyjely reprezentovat dva týmy. Starší a zkušenější žáci 7. ročníku pod vedením paní učitelky Pavly Pazderové - Gita Mathauserová, Tereza Kábrtová, Jana Macsaliová a Martin Venclík. Mladší děti (3. – 5. třída) z nově otevřeného záchranářského kroužku pod vedením paní učitelky Hanky Těšinové tvořily druhý tým, který se sice oficiálně jmenoval Malí ostrováci, ale nové pracovní označení Lazaři se k nim hodilo daleko více. Tým po všech zdravotních strastech vytvořili - Natálka Poučová s berličkami, Jiří Karásek s obvázanou rukou, Ester Špryňarová a Matyáš Těšina, který nahradil nemocnou Elišku Efflerovou.

Soutěžní úkoly plné krve, zvratků, střepů, hysterického křiku a adrenalinu jsme odvážně zvládli a všechny zraněné jsme, podle slov komisařů, zachránili. Po zaslouženém obědě na všechny týmy čekalo vyhlášení výsledků. Naši starší žáci tuto soutěž ve své kategorii vyhráli a Malí ostrováci se umístili na krásném 6. místě. Překvapení a radost byly obrovské.

Dětem gratulujeme a starším přejeme hodně úspěchů v krajském kole.