Soutěž v předlékařské první pomoci

Autor: Pavla Pazderová, zveřejněno: 6.6.2022


Soutěž v předlékařské první pomoci se konala 1. června v Ústí nad Orlicí. Celého klání se zúčastnilo 16 družstev ve dvou věkových kategoriích.

Všichni soutěžící byli již vítězi okresních kol Královehradeckého a Pardubického kraje. Náchodský okres reprezentovalo družstvo z naší školy ve složení - velitel Martin Venclík a Tereza Kábrtová, Gita Mathauserová, Jana Mascaliová a Aine Pourová. V náročné konkurenci získali 5. místo, ztráta na bronzovou příčku činila pouhé dva body.

Je třeba ještě vyzdvihnout, že v disciplíně nejzávažnější, kardiopulmorální resuscitaci, bylo naše družstvo ze všech nejúspěšnější. Po šestiminutovém oživování figuríny ukázal digitální displej devadesátiprocentní úspěšnost, což podle slov rozhodčího disciplíny byl obdivuhodný výkon. Na závěr bych chtěla podotknout, že i když se jednalo pouze o simulovaná zranění, nervové vypětí všech soutěžních týmů bylo opravdové. Ono totiž někdy opravdu může jít o život a vědět, jak v této situaci zareagovat co nejefektivněji, může být k nezaplacení.