Zeměpisná olympiáda 2021/2022, školní kolo - výsledky

Autor: Hana Těšinová, zveřejněno: 6.3.2022, článek se týká tříd(y): 9.A  9.B  9.C

I přes omikronové překážky, karantény se nám podařilo i tento rok na naší škole pořádat školní kolo zeměpisné olympiády. Proti sobě se v boji o nejlepšího geografa  postavilo sedm deváťáků.

První částí olympiády byl test geografických znalostí. Většina z řešitelů bravurně určila biom jehličnatých lesů jako tajgu, Tokio jako hlavní město Japonska, atd. Ale odpovědět na otázku, které zemi se říká „ země galského kohouta“, zda socha Svobody leží severněji než Mauricius, už nebylo tak jednoduché. Po testu geografických znalostí přišla práce s mapou, které se řešitelé zhostili velice dobře. Pomyslného pana Gažčuka, ruského milionáře, bravurně přepravili napříč evropskou částí Ruska. Dokázali, že syntéza různých tematických map s obecně zeměpisnými a práce s legendou jim problémy nedělá. Po sečtení bodů jsou výsledky následující.

1. místo -  Martin Hofman, 9. A

2. místo -  Sára Horčičková, 9. A

3. místo -  Jan Cicák, 9. B

Do okresního kola jim přejeme hodně úspěchů a těšíme se na výsledky.