Exkurze do Hotelové školy Bohemia Chrudim

Autor: Ing. Naďa Pávová, zveřejněno: 4.3.2011

Když se ve čtvrtek ráno odlepil autobus plný žáků 8. a 9. tříd od ZŠ Na Ostrově, nikdo z pasažérů netušil, jak báječný den ho čeká. Cílem byla soukromá Hotelová škola Bohemia v Chrudimi. Jeli jsme sem na pozvání naší loňské absolventky, dnes už studentky 1. ročníku Hotelnictví a cestovního ruchu, Karolíny Hájkové.

Čekal nás vskutku nevídaný program. Prohlídka školy s odbornými učebnami, poutavé seznámení se základy stolničení, ukázka flambování žabích stehýnek a následná degustace, „koncert“ pro jednoho barmana a několik lahví při míchání nápojů ve Freestyle, přednáška o sommelierství. A to všechno za vtipného doprovodu samotného pana ředitele školy, pana Peciny, a šikovných žáků a žákyň 4. ročníků v slušivých školních uniformách.

Třešničkou na dortu byla jarní slavnostní tabule, kde jsme byli obslouženi jako v Interhotelu.

Zatímco deváťáci mohli litovat, že v září nenastoupí právě na tuto SŠ, osmáky jistě nenechá tato exkurze klidnými. Představa praktické výuky v nejlepších hotelích Karlových Varů, Prahy či Luhačovic je jistě dostatečně lákavá.

Exkurze do Hotelové školy Bohemia Chrudim