My holiday

Autor: Mgr. Lucie Kubálková, zveřejněno: 1.12.2010

Učit se druhý cizí jazyk není snadné. Na druhou stranu se při troše píle může člověk radovat z prvních anglických vět poměrně rychle. Vzhledem k tomu, že při hodinách používáme velmi dobré učebnici New Headway Beginner, důraz na komunikaci v jazyce je tak ještě umocněn. V podstatě celý podzim se, s výjimkou zářijového opakování, věnujeme minulému času prostému. Tvorbou projektu na toto téma dostali žáci příležitost vyzkoušet si své znalosti v praxi.
Při své práci měli k dispozici slovníky, ale cílem bylo využít maximum z osvojené slovní zásoby. A tak se vymýšlelo, sepisovalo, vystřihovalo a lepilo. Výsledek mě opravdu potěšil, protože žáci prokázali, že své teoretické znalosti dokáží dobře použít, a to je přece to nejdůležitější.

My holiday