Slavnostní otevření mezinárodně akreditovaného centra Cambridge ESOL

Autor: Mgr. Lucie Kubálková, zveřejněno: 17.1.2011

V sobotu dne 11. prosince 20101 se v kině Centrál v Hradci Králové konalo slavností zahájení EU projektu Profesní e-learningové jazykové centrum pro Královéhradecký kraj a otevření zkouškového centra Cambridge ESOL. Přítomni byli zástupci vzdělávacích institucí našeho kraje, zástupci Krajského úřadu, Magistrátu města Hradce Králové a Cambridge ESOL. Proč vlastně?

Cílem Cambridge ESOL centra je být maximálně otevřenou a vstřícnou institucí nabízející kvalifikaci, podporu a spolupráci každé škole, která se chce rozvíjet po boku nejprestižnější a nejstarší univerzity na světě.

Mezinárodní zkoušky z angličtiny dnes mohou skládat i chlapci a dívky základních škol. V tzv. programu YLE - Young Learners English Test jsou pro ně připraveny testy v úrovních Starters, Movers a Flyers. Tyto zkoušky jsou vytvořeny pro děti, které se učí angličtinu jako cizí jazyk na základních nebo jazykových školách. Zkoušky prověřují všechny čtyři jazykové dovednosti - čtení, psaní, poslech a mluvení.

Během prezentace centa jsme pro naši školu získali řadu zajímavých materiálů včetně ukázkových testů, které bychom širší skupině žáků rádi v proběhu druhého pololetí zadali. Je to pro ně skvělá příležitost ověřit si své znalosti anglického jazyka a získat další motivaci ke studiu. Na základě dosažených výsledků už bude na každém rodiči, zda by své dítě chtěl přihlásit k opravdové Cambridge zkoušce a získat tak pro něj první mezinárodní jazykový certifikát v životě.