Královská svatba v přímém přenosu

Autor: Mgr. Lucie Kubálková, zveřejněno: 1.5.2011


Možná až dvě miliardy lidí po celém světě sledovaly v pátek svatbu britského prince Williama s Kate Middleton. Žáci naší školy se k nim v některých okamžicích připojili.

Ke studiu anglického jazyka patří nejen znalost gramatiky či slovní zásoby, i když jejich význam je v tomto případě nezpochybnitelný, ale i seznámení se s reáliemi anglicky mluvících zemí. V pátek 29. dubna 2011 proběhla v prostorách Westminsterského opatství svatba, kterou sledoval "celý" svět. Vždyť jaké asociace si každý z nás představí, když se vysloví název tohoto ostrovního království? Pro fanoušky fotbalu to bude David Backham, milovníkům hudebních legend vyvstane na mysli Beatles a návštěvníkům divadelních představeníí William Shakespeare. Na jednom z předních míst se ale u všech dotazovaných objeví termíny jako jsou "monarchie", "královna Alžběta" nebo další zástupci královské rodiny Windsorů. Není tedy divu, že svatba vnuka britské královny vzbudila takovou pozornost.

Díky moderní technice jsme mohli obřad sledovat i v naší škole. A tak se o přestávkách změnila jazyková učebna v promítací síň. Žáci, kteří měli zájem, mohli sledovat průběh svatebních příprav a části obřadu samotného. Není pochyb o tom, že tato událost patří k mimořádným zážitkům.

Galerie obrázků

Královská svatba v přímém přenosu
Královská svatba v přímém přenosu