Pohlednice

Autor: Mgr. Lucie Kubálková, zveřejněno: 7.12.2010

Inspirací se nám staly pohlednice, které máme v učebnicích Project. Obsahují řadu frází a výrazů, které se rozhodně řadí mezi ty běžně používané. A protože procvičování není nikdy dost, pustili jsme se s chutí do vlastní tvorby. Děti fantazií nešetřily. Postupně vznikaly pohledy ze všech koutů světa. Podmínkou úspěchu samozřejmě nebyl výběr exotické lokality. Dobře jsme se pobavili i u lístku ze ZOO ve Dvoře Králové (zvlášť, když na pohlednici nezapomněl autor připsat i žádost o zaslání dárcovské sms:-) Další důkaz o tom, že děti si všímají opravdu všeho).

Na konci hodiny jsme si všechny výtvory společně pročetli. Tím jsme získali další šanci si všechny užitečné výrazy znovu zopakovat. Naděje na to, že nám uvíznou v hlavičkách alespoň některé z nich, je tedy opět o něco vyšší.