Vítání jara ve 4.A

Autor: Mgr. Jitka Frimlová, zveřejněno: 22.3.2011

Letos už to byl pátý ročník oslav. V naší třídě jsme se na příchod jara patřičně připravili. Oblečením počínaje a výrobou dřevěných hrabiček konče.

V hodině češtiny jsme v knihách a na internetu hledali jarní pranostiky a přísloví , nejzajímavější pro nás jsme si zapisovali na tabuli i do sešitů a pak s nimi dále pracovali.

Hlavním úkolem však v letošním roce bylo zhotovení dřevěných hrabiček. Práce na zahradě je také nedílnou součástí vítání jara a nás lákala možnost si jedno takové nářadí vyrobit.. Jednotlivé části dřevěného nářadí jsme si zhotoveným brousítkem pečlivě obrousili a všechny části postupně sestavili.

Práce se dřevem byla pro děti velmi zajímavá, někteří žáci vymysleli různé zlepšovací návrhy, jak práci zkvalitnit a konečný výrobek vylepšit.

Na závěr jsme si zahráli hry, připomenuli si spoustu důležitých informací o jaru a vyfotografovali se.Letos jsme si tento první jarní den pěkně užili.

Vítání jara ve 4.A