Zimní škola v přírodě

Autor: Mgr. Jan Jandík, zveřejněno: 17.1.2011

Celý týden jsme společně s dětmi strávili v Janských Lázních, kde jsme se kromě výuky školních předmětů věnovali i lyžování a snowboardingu. V pátek a v sobotu nám počasí příliš nepřálo, a tak jsme se vyjma kratších procházek věnovali učení, abychom si od neděle mohli plně užívat zimních radovánek.

Po dvou dnech věnovaným základům, jsme se vrhli na zkoumání lyžařského areálu po celé Černé hoře. Sněhové podmínky byly velmi příznivé a velkou výhodou mimosezónního termínu byl i fakt, že sjezdovky byly celkem prázdné a na vlecích nebyly prakticky žádné fronty. Vyjma těch největších sjezdovek jsme s dětmi vyzkoušeli takřka vše, co areál nabízí začátečníkům a mírně pokročilým lyžařům a snowboardistům.

Ostatní volné chvíle jsme vyplnili výukou a zábavou ve formě společenských her, soutěží a diskohrátkami. Vzhledem k tomu, že nikdo neonemocněl, nikdo se nezranil a všichni mohli být pasováni na lyžaře, považujeme takto strávený týden s dětmi na horách za velmi příjemný a rozhodně ne zbytečný. Věříme tomu, že i děti se budou těšit na nějakou podobnou příležitost.

Zimní škola v přírodě