Fotbal na Ostrově

Autor: Jan Jandík , zveřejněno: 16.5.2017


Naši malí fotbalisté mají za sebou 20. ročník fotbalového turnaje McDonald´s Cup. Tento celorepublikový turnaj je určen pro žáky 1. - 5. ročníků. A to ve dvou kategoriích: kategorie A 1. - 3. ročníky a kategorie B 4. - 5. ročníky. Nejprve kluci a holky poměřují své dovednosti ve školním kole, kde mezi sebou zápolí reprezentanti jednotlivých tříd. Vybraní žáci potom v obou kategoriích reprezentují školu v kole okrskovém.

 Okrskové kolo pořádá naše škola ve spolupráci s Fotbalovým klubem Jaroměř již spoustu let. I letos jsme díky jejich vstřícnosti a ochotě využili fotbalový stadion v „Růžovce“. Ve čtvrtek 4. 5. se k měření sil sešlo celkem devět družstev z pěti škol (ZŠ Na Ostrově, ZŠ Josefov, ZŠ Malecí, ZŠ Provodov a ZŠ Studnice). Na tomto turnaji si naši hráči vybojovali ve starších 2. místo a ti mladší vyhráli, tím postoupili do okresního finále v České Skalici.

V tomto finále proti sobě měli kluci vítěze dalších okrskových kol. Takže soupeři byli opravdu nároční.

Naši kluci bojovali jako lvi a vyhráli dva ze tří zápasů. Prohra v tom posledním bohužel rozhodla o našem nepostupu do krajského kola. Avšak druhé místo v takto těžké konkurenci znamená velký úspěch. Úspěšnými reprezentanty naší školy byli: Adámek Runštuk a Jára Schovánek z 1. A, Martin Dohnal z 1. B, Daniel Křen z 2. B, David Bedlek, Dominik Hanák, Honza Machač, Šimon Kolář a Adam Prokš z 3. B.

Velké poděkování patří opět FK Jaroměři za skvělé zázemí a podporu (především pánům Jiřímu Červinkovi a Tomáši Čekalovi) a rodičům Honzíka Machače, jehož tatínek se dokonale zhostil role kouče.

Takže kluci: „ blahopřejeme a příští rok to třeba vyjde lépe“.

 

Galerie obrázků

Fotbal na Ostrově