Slovíčka on-line pro sedmáky

Autor: Linda Andresová , zveřejněno: 18.9.2016, článek se týká tříd(y): 7.A  7.B

Každý žák, který se pustil do studia angličtiny nebo jiného cizího jazyka, od svého učitele slyšel větu: „Nejdou ti zapamatovat slovíčka, udělej si studijní kartičky.“ Z kartiček se sice učí dobře, ale té práce a toho času, než si je vyrobíte… A kdybyste si je vyráběli pravidelně, za chvíli je nebudete mít kam dávat. Proto je tu on-line řešení v podobě aplikace Cram.com, včetně možnosti instalace na mobilní zařízení. Slovíčka odpovídají učebnici Project 3, 4. vydání.

Učení z těchto kartiček má několik fází. První je tzv. „Flashcard“, kde je přehled daných kartiček a už zde se můžete začít učit slovíčka. Poté klikněte na zelené tlačítko a dále si překlikáváte přední a zadní stranu kartičky, dokud si slovíčko nezapamatujete. K dalšímu procvičení slouží menu „Memorize“, kde reagujete na slovíčka a programu dáváte zpětnou vazbu, zda si slovo pamatuje, nebo ho potřebujete dále procvičit.

V menu „Test“ si můžete svou znalost ověřit v testu, přičemž vpravo si můžete vybrat formát otázek (spojovačka, psaní slovíčka, výběr z možností, pravda nebo lež, nebo formáty libovolně kombinovat). Nejpopulárnější modul, který zaujal všechny žáky nejvíc, jsou hry „Games“. První „diamantová“ dává body za správně uhodnutá slovíčka a druhá „střílečka“ sestavuje slova ze sestřelených písmen. U obou her si může kontrolovat své skóre, jak se lepšíte či se srovnat s ostatními hráči.

Odkazy na jednotlivé části slovíček najdete ZDE.