Konečné výsledky Olympiády v AJ

Autor: Linda Andresová , zveřejněno: 26.3.2017, článek se týká tříd(y): 7.A  7.B  7.C  8.A  8.B  9.A  9.B  9.C

Koncem ledna v naší škole proběhlo závěrečné ústní kolo soutěže v anglickém jazyce, kde svoje komunikační dovednosti změřilo šest žáků ze 7. ročníku a šest reprezentantů z 8. a 9. ročníku.

Žáci se samostatně připravovali na předem zadaná témata a okruh slovní zásoby a „před komisí“ museli předvést tři úkoly. Nejprve se zajímavě představit, poté pohovořit o vylosovaném tématu, reagovat na dotazy zkoušejících a na závěr popsat obrázek s tématem volně souvisejícím. To vše samozřejmě výhradně v angličtině.

První místo v kategorii mladší žáci vybojovala Kristýna Voborníková ze 7.A a v kategorii starších nejlépe uspěla Tereza Jevčáková z 8.B. Obě se poté zúčastnily okresního kola v Náchodě, kde Kristýna skončila na 11. místě a Tereza vybojovala skvělé 5. místo.

Oběma dívkám gratulujeme za dosažené výsledky a těšíme se na další ročník.

Učitelé anglického jazyka