Výsledky školního kola Matematického klokana na 1. stupni

Autor: Petra Kačerová , zveřejněno: 6.4.2017

Tato mezinárodní soutěž vznikla v Austrálii a dnes probíhá v mnoha zemích světa. Česká republika se k nim připojila poprvé v roce 1995 a v posledních letech se jí účastní (díky nové kategorii Cvrček) více než 300 000 žáků. Soutěž je rozdělena do 6-ti kategorií: Cvrček, Klokánek, Benjamín, Kadet, Junior a Student (pro žáky od 2. tříd základních škol až po studenty 4. ročníků středních škol – vždy po dvou ročnících). Soutěž proběhla (v zemích celého světa) 17. března 2017.
    V kategorii Cvrček (2. a 3. třída) zvítězila na naší škole Eliška Kábrtová ze 3. A se ziskem 68 bodů. V pobočce Rychnovek to byli Adam Dítě a Radka Exnerová se ziskem 58 bodů.
   V kategorii Klokánek (4. a 5. třída) zvítězila na naší škole Sára Horčičková ze 4. A se ziskem 96 bodů a v pobočce Rychnovek Izabela Wache se ziskem 83 bodů.

Gratulujeme!

Petra Kačerová, metodik vzdělávací oblasti Matematika a její aplikace