Výuka s rodilou mluvčí

Autor: Marek Petráček , zveřejněno: 4.10.2016, článek se týká tříd(y): 8.A  8.B

V pondělí 26.9. na Ostrov zavítala rodilá mluvčí z Kalifornie, momentálně žijící v Dubaji, aby se seznámila s žáky naší školy a předala jim něco ze svého kalifornského šarmu. Nejprve navštívila hodinu výběrové deváté třídy, kde se představila a poté vedla krátkou přednášku o své rodné zemi a své nové domovině. Při odpolední dvouhodinovce anglické konverzace s osmou třídou se zdržela o něco déle a zvědavým studentům ukázala tradiční ženský dubajský oděv.

Žáky podporovala, aby s ní navázali krátký rozhovor a zapojili se do konverzace. Všichni žáci dostali cukrovinky z Dubaje a všem moc chutnaly. Druhá hodina se nesla v duchu módy, když se žáci zapojili do aktivity zvané „fashion show“, ve které se rozdělili do skupinek s jednou modelkou a třemi návrháři, aby vymysleli z oblečení, které má skupinka zrovna na sobě model pro kolekci na příští rok. Model měli následně barvitě popsat a s tím i všem ostatním názorně předvést. Naše návštěva dívkám ochotně radila ohledně dámské módy a s ní spojené slovní zásoby, aby byly výstupy co možná nejlepší.

Jak žáci, tak naše vážená návštěva si hodiny i aktivity spolu náramně užili a zažili odpoledne na které jen tak nezapomenou.

Výuka s rodilou mluvčí