Hudební festival v Cholticích u Přelouče

Autor: Pavla Pazderová , zveřejněno: 19.5.2017


V sobotu 13. května se Ostrováček zúčastnil hudebního festivalu dětských pěveckých sborů v Cholticích u Přelouče. V ranním přehlídkovém bloku vystoupilo pět sborů, odpoledne tři. Nejvzdálenější pěvecké sbory přijely z Orlové a ze Zlína.

Každý účinkující vystupoval dvakrát. První předvedení proběhlo v zámecké kapli, která byla ozvučena tak, aby zpěv slyšeli i návštěvníci relaxující na sluníčku na nádvoří zámku a v zámeckém parku. Druhý koncertní výstup všech pěveckých sborů nazvaný Galakoncert na nádvoří přímo probíhal. Každý přehlídkový blok byl zakončený společnou písní, kterou dostaly sbory předem k nastudování.

Je zajímavé, že i v tomto nabitém programu zůstal čas na prohlídku zámku a na divadelní představení černého divadla nebo na posezení na zahrádce příjemné zámecké restaurace u zmrzliny nebo limonády.

Krásně prožitý den v příjemném prostředí a s velmi přátelskými lidmi – organizátory tohoto hudebního setkání, i možnost slyšet a vidět, jak žijí jiné dětské pěvecké sbory, nám vlil novou chuť do dalšího sborového zpívání. Vždyť za rok nás v Cholticích nebo třeba zase někde jinde s našimi písničkami čekají další posluchači a hudební přátelé.