Učitelé sobě

Autor: Pavla Pazderová , zveřejněno: 7.4.2017


Učitelé muzikanti ze ZŠ Na Ostrově ve spolupráci s hudebníky z Gymnázia Jarosava Žáka přišli s nápadem uspořádat odpolední matiné ke Dni učitelů.

Po dlouhém přemýšlení a krátkých přípravách se nakonec sešli 4. dubna v aule naší školy, aby si navzájem zpříjemnili odpoledne, které bylo pro učitelé základních a mateřských škol zvláštní už tím, že se konal letošní zápis prvňáčků. Možná i proto bylo účinkujících, co bys do pěti napočítal.

V sedmnáct hodin se aula rozezněla prvními tóny. To zkušení hudebníci manželé Šimkovi, hrábli do strun svých kytar. Další z organizátorů, Milan Morávek, všem připomněl skladby jaroměřáka Miloše Dvořáčka a sklidil nejen zasloužený potlesk, ale i vícehlasé přizvukování z hudebního publika. Pavla Pazderová si na pomoc přizvala kamarády - Hanku Dvořákovou a Milana Smolíka. Přivedla také jednu ze svých žákyň, Nikol Kolovou, která jako začínající autorka a interpretka svých písní dokazuje, že se o své pokračovatele nemusíme bát. To hudební seskupení SMLS rozhodně nepatří k začátečníkům. Znáte je minimálně z vystoupení na podloubí jaroměřského náměstí, ale i z dalších kulturních akcí. Jejich repertoár rozezpíval naprosto všechny.

Nakonec to tak přece bylo i míněno. Vstupné - jakýkoli hudební nástroj pro vlastní použití - možná některé odradilo. Ti tři posluchači, dva rodinní příslušníci a jedna hudbymilovná učitelka, ale brzy pochopili, že naše muzicírování je pro všechny, a tak aula hrála a zpívala až do za pět minut sedm.

Rychle uklidit, v devatenáct se škola zamyká.

Galerie obrázků

Učitelé sobě
Učitelé sobě
Učitelé sobě
Učitelé sobě