Vybráno ze školního časopisu IQčko, aneb navštívili jsme bezva divadelní představení

Autor: Simona Soukalová , zveřejněno: 30.4.2017


TRAPAS NEPŘEŽIJU, ANEB TEN ŘÍZEK NEZVEDEJ

Starosta města Jaroměře Jiří Klepsa a hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán pozvali ve středu 27. dubna žáky škol z Jaroměře a Josefova na divadelní představení o etiketě a slušném chování TRAPAS NEPŘEŽIJU, ANEB TEN ŘÍZEK NEZVEDEJ.

Na začátku představení zahrál 3 úžasné písničky zpěvák Pavel Callta, který vystupoval i v další ukázce. Míša Dolinová jako profesorka Ryposluchová (rychlá pomoc slušného chování) učila etiketě puberťáka Karla Líného (herec Ladislav Ondřej).

Spolu s ním jsme si zopakovali základy slušného chování na veřejnosti, představování, zdravení, jak se chovat v kině, na oslavě a jak se seznámit. Teď už víme, že ruku podává osoba společensky významnější, že na rautu se jídlo z podlahy nesbírá, že každý má svůj osobní prostor, který bychom měli respektovat. Víme, že čestné  a  nejbezpečnější místo v autě je vpravo vzadu.

Představení bylo vtipné, zábavné i poučné, oživené písničkami Nelly Řehořové a Pavla Callty. Po představení se s námi herci vyfotili a rozdávali autogramy.

Takhle zábavné vyučování by mohlo být častěji.

Za redakci IQ  A. Tomíčková, P. Macháček, V. Malá

Přiložené soubory

herci_a_jejich_autogramy.pdf (PDF,171 kilobajtů)
herci_a_jejich_autogramy_2.pdf (PDF,251 kilobajtů)