Masopustní radovánky skončily

Autor: Iveta Hofmanová , zveřejněno: 10.3.2017, článek se týká tříd(y): 1R  2R  3R  4R

Konec února byl u nás v Rychnovku – Zvoli ve znamení maškar, které neodmyslitelně k tomuto období patří. Jednou z příležitostí, jak si užít veselí, byl karneval masek. Žáci naší školy už od rána pobíhali po třídách v připravených kostýmech. Během dne jsme si zahráli nespočet her, připravená byla i tombola a nádherný dort, který nám upekla jedna hodná maminka. Brali jsme to ale jen jako zahřívací kolo. Pár dní nato jsme se totiž zúčastnili již tradičního masopustního průvodu. Pro letošní rok jsme se převlékli do maškar svatebčanů a svatebních hostů. Tradiční masky, jako medvěd nebo kobyla, ale nesměly chybět. Svatební veselice byla hlavním tématem vystoupení žáků místní ZŠ a MŠ. Snažili jsme se přiblížit tradiční zvyky během namlouvání nevěsty a ženicha, svatebního obřadu i po něm. K tomu nás vždy doprovodila nějaká pěkná lidová písnička. Pro všechny byly připravené dobroty, které k masopustu neodmyslitelně patří, ať už to jsou koblížky nebo zabíjačkové speciality.

Masopust, masopust, koblížky a masa kus.

Masopust, masopust, až to sníme, bude půst.

Masopustní radovánky skončily