Nadobro jsme vyprovodili paní "Zimu"

Autor: Iveta Hofmanová , zveřejněno: 27.3.2017, článek se týká tříd(y): 1R  2R  3R  4R

První jarní den se všechny děti ze základní i mateřské školy v Rychnovku vydaly do Borku, což je nedaleký lesík. Tady se chtěly rozloučit s paní „Zimou“. Je zde nejlepší přístup k řece Úpě. V dlouhém průvodu jsme vyrazili od školy a v čele jsme nesli  ,,zimní vládkyni Morenu“. Nežli jsme ji podle tradice zapálili a vhodili do vody, tak jsme jí na rozloučenou řekli několik básniček a také zazpívali. Pak už nastal čas poslat „Smrtholku“ pryč. Odplula i se svojí družinou malých „Smrtiček“, které pro tuto příležitost vyrobily děti ze školky. Předpověď počasí na tento týden nás konečně přesvědčila, že jaro už je opravdu tady a převzalo vládu nad naší krajinou. Děti ze školy zase vyrobily jarní víly „Vesničky“, které na závěr celé akce věnovaly jako dárek svým kamarádům ze školky.

Nadobro jsme vyprovodili paní "Zimu"