Blíží se „den D“

Autor: Administrator, zveřejněno: 25.3.2008


Blíží se „den D“. Letošní deváťáci  absolvují 21.4. přijímací zkoušky na střední školy.

Pro milovníky historie je „dnem D“ 6. červen roku 1944, kdy se spojenci vylodili v Normandii a byla tak otevřena druhá fronta. Pro současné deváťáky je to ale 21.4., kdy se konají přijímací zkoušky na střední školy. Den, kdy se ukáže, jak dobře jsou připraveni a zda byla jejich volba SŠ správná. Zda nepřecenili, nebo naopak nepodcenili své síly a možnosti. Doufejme, že naši deváťáci budou stejně tak úspěšní jako spojenci, kterým se podařilo porazit hitlerovské Německo.

Pokud by snad štěstí  našim žákům nepřálo a nepodařilo se jim umístit se v prvním kole na vybranou střední školu či střední odborné učiliště, mají ještě šanci v kole druhém. Druhá kola přijímacích zkoušek již nevypisuje každá škola, ale pouze školy, kterým po prvním kole zůstala ještě volná místa. Stanovení termínu druhého kola přijímacích zkoušek je již v kompetenci příslušného ředitele SŠ. Je proto nutné zjistit si tuto informaci na stránkách Krajského úřadu v Hradci Králové, který je povinen tyto informace zveřejnit.

Přejeme všem deváťákům úspěch, pevné nervy a trochu toho pomyslného štěstí, aby první životní zkouška dopadla podle jejich představ a očekávání.