Čarodějnice

Autor: Administrator, zveřejněno: 5.5.2008

Pálení čarodějnic jsme v Rychnovku prožili už dopoledne.

Ráno jsme se vzájemně podělili o své zážitky z pálení čarodějnic a poté jsme navrhli, jak bychom tento den mohli prožít ve škole.

Děti nejprve společně namalovaly velkou čarodějnici. Snažily se, aby měla vše, co má pravá čarodějnice mít. Nezapomněly ani na černou kočku na rameni. S čarodějnicí jsme se vyfotili, abychom měli památku, než ji spálíme.

Potom jsme se odebrali ven a snažili se rozdělat oheň. Nedalo nám to velkou práci, oheň vzplál rychle. Navíc jsme mu pomáhali zpěvem. Když z čarodějnice nic nezbylo, připravili jsme si pruty na opékání. Ale neopékali jsme obyčejné špekáčky. Opékali jsme „hady“. Těsto z mouky, vody a soli opečené nad ohněm dětem velmi chutnalo.

Nakonec jsme poklidili okolo ohniště a než oheň úplně zhasl, řekli jsme si, co se nám za ten den nejvíc líbilo.

Čarodějnice