Autor: Administrator, zveřejněno: 11.1.2008

Ve čtvrtek 8. ledna 2009 se konalo na naší škole tradiční Veselé odpoledne pro předškoláky. Budoucí prvňáčci si mohli
v doprovodu svých rodičů prohlédnout všechny zajímavé prostory školy a současně si prakticky vyzkoušet, co už před vstupem na základní školu umí. Ten, kdo přišel, byl přivítán po vstupu hlavním vchodem velkými Ostrováky. Určení učitelé potom provedli předškoláky všemi tajuplnými zákoutími Ostrova.

Prohlídka začínala vstupem do ostrováckého podpalubí - suterénu a prohlídkou tělocvičny. Dále se pokračovalo návštěvou počítačové učebny, kde si mohly děti na počítači vyzkoušet některý ze zajímavých počítačových programů. Další cesta vedla zpět do přízemí školy. Zde na děti čekaly v jedné ze tříd 1.stupně paní učitelky hudební výchovy. Děti si s nimi mohly společně zazpívat a zahrát na jednoduché hudební nástroje. Bylo velice příjemným překvapením, že spousta dětí byla velice hudebně nadaná. Výtvarné dovednosti mohli předškoláci prokázat na dalším stanovišti, k dispozici měli čtvrtky, štětce a vodové barvy. V další učebně se mohly děti vyzkoušet, jak se pracuje s jednou z nejmodernějších vymožeností školy - interaktivní tabulí.

Náročnou cestu po Ostrově zakončili děti a jejich rodiče ve školní kuchyňce, kde na čekalo příjemné občerstvení a drobné dárečky.

Děkujeme všem účastníkům za návštěvu.