První školní den (1)

Autor: Administrator, zveřejněno: 1.10.2007


Tak, a opět tu bylo 1. září - první školní den.

Někteří žáci tento den prožívali již po několikáté. Pro některé děti, které stály s rodiči o půl osmé ráno před budovou naší školy a chystaly se do 1.A a 1.B, to byl „úplně první školní den“. Většina z nich nebyla sice ve škole poprvé a dokonce znaly i své budoucí učitele z předškoliček, ale přeci jen tohle bylo něco jiného. Ten den se opravdu staly „školáky“ se všemi právy i povinnostmi.

Nejprve se společně s rodiči a příbuznými přivítali se svými učiteli ve třídách a po nezbytném fotografování a natáčení na kameru (památka na tento den) se společně ruku v ruce odebraly do auly.

V aule děti slavnostně přivítali a předali jim drobné dárky pan starosta Ing. Jiří Klepsa, pan ředitel Mgr. Miloš Tomek a paní zástupkyně Mgr. Simona Soukalová. Od svých třídních učitelů převzaly děti symbolický klíč ke škole. Ke škole, ve které od teď budou trávit velkou část svého života.

Popřejme jim všem, ať ten čas nepovažují za ztracený. Ať si najdou nové kamarády, naučí se vše důležité pro život a zažijí příjemné chvíle, na které budou rádi vzpomínat.