Projektový den - Ostrováci v knihovně

Autor: Administrator, zveřejněno: 12.10.2007

Ve středu 10. října navštívily druhé ročníky zdejší knihovnu. Zde paní Malá s ochotou připravila velmi příjemnou besedu nad knihami Václava Čtvrtka.

Nejdříve jsme s dětmi nahlédly do knih V. Čtvrtka již ve škole. Druháci si donesli knížky, které našli ve svých vlastních knihovničkách. Ve třídách jsme si společnými silami vytvořili nádhernou výstavku a přečetli si krátký úryvek pohádky O víle Amálce ze školních čítanek. Velkým pomocníkem nám byla i interaktivní tabule, která u nás již zdomácněla. Díky ní jsme si prohlédli zajímavosti o autorovi a jeho postavičkách (ty jsme našli s žáky na internetu), a dokonce jsme si na ní promítli krátkou pohádku O loupežníku Rumcajsovi. A pak hurá do knihovny.

Tam si připravila knihovnice paní Malá pro děti velmi příjemný program, kde se malí Ostrováci dozvěděli spoustu zajímavostí o V. Čtvrtkovi i jeho oblíbených hrdinech. Žáčci s údivem listovali v knihách. Nejlepším překvapením pro ně bylo promítnutí několika pohádek.

Odcházeli jsme s nadšením a ve škole jsme se hned pustili do kreslení Čtvrtkových hrdinů. Povedené výtvory jsme odnesli za odměnu p. Malé do knihovny. Tímto moc a moc děkujeme za ochotu a milou spolupráci Městské knihovně v Jaroměři.

Projektový den - Ostrováci v knihovně