Exkurze ve společnosti Tanex plasty v Jaroměři

Autor: Administrator, zveřejněno: 15.3.2008


V rámci předmětu Pracovní činnosti se dne 7. března 2008 měli žáci devátých ročníků možnost podívat do jednoho z významných podniků našeho města.

Volba budoucího povolání byla velmi důležitým krokem v životě každého z nás. Pro mladého člověka, který ještě nemá dostatek životních zkušeností, je to krok mnohdy velmi složitý. Většinou je tu rodina, která poradí, ale svou roli by zde měla hrát i škola. Proto mají žáci devátých ročníků v osnovách předmět, jehož cílem je získat povědomí o možnostech, které se jim po ukončení základní školy nabízejí. Nespočívá však jen v podání přehledu o středních školách či odborných učilištích. V jeho rámci dostávají šanci „podívat se pod pokličku“ některých firem v Jaroměři a jejím okolí. Po návštěvě v podniku Karsit (děkujeme vedoucí personálního oddělení paní ing. Pasákové) a Městského úřadu v Jaroměři (naše poděkování patří panu tajemníkovi Ing. Cejnarovi a panu starostovi Ing. Klepsovi) jsme se tentokrát vypravili do společnosti Tanex plasty.

V příbližně šedesátiminutovém programu jsme absolvovali prohlídku firmy, která se významně podílí na výrobě komponentů pro automobilový průmysl. Velice nás překvapilo, že Tanex je dodavatelem nejen pro značku Škoda, VW, Opel, Fiat, ale i pro Mercedes, BMW či Jaguar. Všechny tyto značky mají ve svých vozech namontované díly z firmy Tanex. Prohlédli jsme si výrobní haly i nástrojárnu, viděli použití různých technologií a strojů v praxi, a určitě nám to pomohlo utvořit si představu o tom, jak taková práce v továrně opravdu vypadá.

Exkurzi nám zprostředkoval personální manažer firmy Tanex pan Dostál, kterému tímto ještě jednou děkujeme.

Exkurze ve společnosti Tanex plasty v Jaroměři