Deváťáci programují

Autor: Mgr. Linda Andresová, zveřejněno: 1.2.2016, článek se týká tříd(y): 9.A  9.B

V devátém ročníku mají žáci možnost navštěvovat volitelný předmět Informatika pro pokročilé. Průběžně se věnujeme tématu programování, kdy se děti seznamují s jeho podstatou a především se učí logicky myslet.

Na začátek jsme využili dostupné online programy, které podporují programátorské myšlení a názorně ukazují použití tzv. bloků. Pracovali jsme např. s Code Monkey, Tynker nebo Run Marco.

Žáci si také vyzkoušeli programování webových stránek. Učili jsme se základní tagy z xHTML jazyka, jeho syntaxi a správný zápis.

Naše programátorské pokusy jsme zakončili v programu Scratch, kde jsme využili znalost stavebních bloků z předchozích her, a každý z žáků si sám naprogramoval jednoduchou hru, kdy jedna postava musí projít bludištěm a dotknout se druhé, která zmizí.

Na žákovské práce se podívejte na následujících odkazech:

Martin H.

Terka H.