Stmelovačka, pro nás hračka

Autor: Mgr. Milena Lelková, zveřejněno: 17.10.2015, článek se týká tříd(y): 6.A  


Tak přesně toto si mohli říci žáci třídy 6.A, kteří strávili krásné čtyři dny na barokním zámečku Bischofstein nedaleko Teplických skal. Jeli sem na stmelovací pobyt, jehož cílem bylo upevnění nového kolektivu a navázání dobrých vztahů.

Velmi brzy se ukázalo, že děti spolu dokáží velice dobře komunikovat a umí hravě vyřešit problémy. Rychle se nadchly pro každou společnou činnost. Velkou výhodou bylo pěkné počasí, které nám opravdu vyšlo, a mohli jsme tak trávit většinu času venku. Podnikli jsme nejen delší výšlapy do okolí (Teplické skály, nová rozhledna Čáp, hrad Skály, Hubertova studánka), ale také jsme si zahráli spoustu her a využili pěkného areálu s hřištěm, kde děti trávily čas velice rády. Poslední večer ukázaly svoji odvahu při noční výpravě okolo „začarovaného jezírka“. To, že se dětem na „Bišíku“ opravdu líbilo, svědčila jejich touha zůstat zde ještě déle nebo se sem alespoň brzy vrátit.

Velkou odměnou pro nás byla pochvala od paní hospodářky, která se nám svěřila, že jejich zámeček už dlouho nenavštívili tak hodní a vychovaní žáci. Škoda, že stmelovací pobyt není na začátku každého ročníku, ale jistě nás čeká ještě spousta pěkných, společně strávených chvil nejen ve škole, ale třeba i na školních výletech a jiných akcích školy Na Ostrově.