Velikonoční krabice

Autor: Mgr. Lucie Kubálková, zveřejněno: 12.5.2016

Jaro je v plném proudu a nesmělé sluneční paprsky v jeho počátku již konečně vystřídaly hřejivé dny plné sluníčka. Přesto to není ještě tak dlouho, co jsme slavili velikonoční svátky, ke kterým na naší škole patří i den plný tvořivosti nazvaný "Velikonoční dílny". Dopřejme si nyní tedy takové malé nahlédnutí za dveře jedné z nich.

Jen několik dní před odchodem na velikonoční prázdniny měly děti opět příležitost vyzkoušet si svou zručnost a vytvořit si originální výrobek s velikonoční tématikou. V jedné takové velikonoční dílničce tak děvčata a chlapci tvořili velikonoční krabice, které jim měly pomoci vyřešit zásadní problém, a to kde bezpečně uchovávat vykoledované velikonoční dobroty. Fantazii se meze nekladly, a tak se obyčejné kartonové krabice rychle proměňovaly v malá umělecká díla. A i když po jejich cenném obsahu již zřejmě nebude ani památky, věřím, že řada z nich stále ještě zdobí dětské pokoje.

Velikonoční krabice