Prvouka názorně v 1.A

Autor: Mgr. Martina Jonešová, zveřejněno: 23.3.2016, článek se týká tříd(y): 1.A

Péče o domácího mazlíčka.

V hodinách prvouky jsme se měli za úkol naučit pečovat o domácího mazlíčka. Nejdříve jsme měli ve třídě morčátka a křečky, o kterých nám děti řekly, jak se o ně doma starají, co všechno potřebují k životu. Dále jsme si o nich spoustu informací přečetli v encyklopedii.

V další hodině k nám na návštěvu přišel velice hodný pejsek – přítel člověka, člen rodiny našeho spolužáka Jáchyma. Děti se dozvěděly informace, co takový pejsek potřebuje, jak se k němu mají chovat, čím se živí, k jakému chodí lékaři. Všichni si ho pohladili a někteří si mohli zkusit, jak pes reaguje na povely sedni – lehni a poté ho odměnit pamlskem.

Děkujeme paní Barákové za ochotu přijít s pejskem mezi děti.

Prvouka názorně v 1.A